پروفیل درب -تمیز کردن فولاد ضد زنگ بیرونی

کاربرد پروفیل در ساخت درب های دو جداره


تمیز کردن فولاد ضد زنگ بیرونی

عملکرد بصری فولاد ضد زنگ

در فضای باز به پنج عامل درهم بستگی دارد:

• انتهای سطح - صاف و تمیز و عاری از شکاف.
• انتخاب درجه - مناسب برای محیط زیست.
• طراحی مناسب - شستشوی باران و تخلیه یکنواخت.
• برنامه نگهداری - تمیز کردن منظم.
• انتظارات کاربر نهایی.
در این مقاله فنی ، پیشنهادهایی در مورد برنامه تعمیر و نگهداری برای تمیز کردن فولاد ضد زنگ بیرونی ، همراه با برخی از توصیه های مربوط به اقدامات درمانی در صورت لکه های فراتر از نگهداری منظم یا در جایی که چنین نگهداری انجام نشده است ، ارائه می شود.

تعمیر و نگهداری: از بین بردن روتین آهک


اگر به طور مرتب شسته شود ، فولاد ضد زنگ ظاهر خود را به بهترین شکل حفظ می کند. هنگام شستشو از صابون یا مواد شوینده یا محلول آمونیاک 1٪ در آب گرم و کم کلرید با پارچه یا برس نرم استفاده کنید تا از خراشیدن سطح خودداری کنید.

اگر سطح پس از آن خشک شود ، اسمیر کاهش می یابد. این روش درمانی برای فولاد ضد زنگ لخت است ، اما باید با سطوح رنگی دقت کرد.

سطوح رنگی و بسیار صاف (به عنوان مثال BA یا شماره 8) که در معرض مسواک زدن یا ساییدگی بیش از حد قرار دارند ممکن است براق شود یا حتی خراشیده شود. سفید کننده ها توصیه نمی شوند.

سادگی با پاک کردن پارچه مرطوب کافی نیست زیرا رسوبات خورنده را بدون از بین بردن آنها آغشته می کند.

جدول 1 از بولتن فنی ASSDA ‘Staining Staining (راهنمایی برای فرکانس توصیه شده برای تمیز کردن استیل ضد زنگ بیرونی). این بولتن برای مشاهده یا بارگیری از وب سایت ASSDA در دسترس است.

 

گریس ، فیلمهای روغنی و سایر آلودگیهای ارگانیک


روغن ها و گریس ها توسط فرمولاسیون قلیایی یا آب داغ و مواد شوینده یا در صورت لزوم توسط حلال های هیدروکربنی مانند الکل ، استون یا رقیق کننده ها یا روغن اکالیپتوس از بین می روند. در همه موارد سطح باید با آب تمیز شستشو داده شود و ترجیحاً خشک شود.

برای تمیز کردن جلا از نظر جهت ، پاک کردن در امتداد جهت لهستانی با آب تمیز بسیار گرم و یک پارچه نرم و جاذب یک گام نهایی خوب برای کاهش اسمیر است.

گرمای حاصل از سشوار یا اسلحه چسب ممکن است بقایای چسب را از روی برچسب ها یا فیلم های محافظ برای از بین بردن نرم کند.

پس از قرار گرفتن در معرض تخریب اشعه ماوراء بنفش در معرض نور خورشید ، چسب ها ممکن است به احتمال مشابه لکه های گریس یا حتی ساییدگی ، با احتمال وجود لکه روشن یا خراش ، به درمان مشابهی نیاز داشته باشند.

مقیاسهای چسبنده و ملات

مقیاسهای چسبنده و ملات ممکن است از نظر شیمیایی از بین بروند اما با استفاده از مواد شیمیایی حاوی کلریدها استفاده نمی شود.

هرگز از مایعات تمیز کننده آجر که حاوی اسید هیدروکلریک هستند استفاده نکنید. گرم 25٪ اسید استیک (سرکه) یا 10٪ گرم اسید فسفریک در از بین بردن مقیاس آب سخت و لکه های ملات خشک موثر است.

پس از شستشوی اسید ، سطح باید با محلول آمونیاک رقیق یا بی کربنات سدیم خنثی شود ، آبکشی و خشک شود.

کار درمانی

لکه های سطح قهوه ای که در هنگام قرار گرفتن در معرض اتمسفر روی فولاد ضد زنگ ایجاد می شوند ، لکه های زنگ زدگی زیبایی هستند.

این "رنگ آمیزی چای" قهوه ای روی فولادهای ضد زنگ همانطور که با ساختار فولاد کربنی ممکن است رخ دهد ، به آسیب ساختاری بالقوه نمی رسد.

روش های ذکر شده در زیر ممکن است شما را از بین ببرد که رنگ آمیزی چای را از بین ببرد. اما اگر پیشرفت خسارت فراتر از این توصیه‌ها باشد ، بهتر است پیمانکار باتجربه استخدام کنید.

تمیز کردن سطوح تخت رنگ زنگ زده


قبل از تغییر سطح زیرین ، عمل زودرس پس از شروع رنگ آمیزی چای مطلوب است.

اگر سطح آن سوراخ شود ، احتمالاً به بازپرداخت مکانیکی احتیاج دارد. پس از تمیز کردن مکانیکی از رنگ آمیزی چای ، بهتر است سطح آن را با استفاده از یک ژل اسید نیتریک یا در صورت قابل حمل بودن کالا با غوطه وری در یک حمام اسید نیتریک غیرفعال کنید. در مورد قرار گرفتن در معرض دریایی ، انفعال بسیار توصیه می شود.

بر خلاف سایر اسیدها ، اسید نیتریک یک اسید پاک کننده قوی و اکسید کننده است و از مزایای دیگری برخوردار است که ماده منفعل کننده آن است.

انستیتوی نیکل پیشنهاد کرده است که با استفاده از اسید فسفریک یا اگزالیک 10٪ و به دنبال آن یک محلول آمونیاک 1٪ خنثی و سپس یک آبکشی ممکن است زنگ زدگی از بین برود.

از طرف دیگر می توان از یک پاک کننده ملایمی مانند اسید سولفامیک (که در بعضی از پاک کننده های قابلمه استفاده می شود) استفاده کرد و با کمی دقت برای جلوگیری از تغییرات موضعی ظاهر شد. هرگز از اسیدهای هیدروکلریک یا سولفوریک استفاده نکنید.

درمانهای شیمیایی اختصاصی نیز اغلب براساس اسید سیتریک یا سایر ترکیبات کلات وجود دارد. اگرچه این عوامل به معنای از بین بردن آهن آزاد و سایر مواد خارجی منفعل می شوند ، اما فیلم اکسید سطحی را تقویت نمی کنند.

استفاده از اسیدهای مایع در سایت به طور کلی رضایت بخش نیست زیرا زمان تماس کوتاه است و ممکن است اسید خالی شود و به اجزای مجاور آسیب برساند.

بر خلاف فرآیند ترشی اسید هیدروفلوریک که پس از جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد ، یک فرآیند غیرفعال کردن اسید نیتریک به طور معمول ظاهر سطح فولاد ضد زنگ را تغییر نمی دهد ، اگرچه ممکن است سطح صیقلی آینه ای را پوشانده باشد. آزمایشات دقیق در مناطق ناخوشایند قبل از تمیز کردن در مقیاس کامل توصیه می شود.

الکترو پولیش توسط برخی از پیمانکاران نیز برای صاف کردن لبه های خشن و تمیز کردن و غیرفعال کردن استفاده می شود
سطح می توان آن را در سایت یا معمولاً مخازن ساخته شده با هدف انجام داد.
پس از آن - جلوگیری از عود

اگر رنگ آمیزی چای رخ داده است ، یک یا بیشتر از پنج عامل ذکر شده در مقدمه ، هنگام طراحی و ساخت یا سازه ، به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است.
برای بهبود ساختار ، اقدامات زیر برای جلوگیری از عود مجدد انجام می شود:
• فرکانس نگهداری را افزایش دهید.
• سطح انتهایی را بهبود بخشید - پولیش مکانیکی و درمان شیمیایی در محل.
• طراحی سازه را تغییر دهید - قسمت آسیب دیده سازه را مجدداً طراحی و جایگزین کنید.
• انتخاب درجه بهبود - ساختار را با درجه مناسب تر از فولاد ضد زنگ جایگزین کنید.


در بالا: نصب و راه اندازی موفق از جنس استنلس استیل در یک برنامه خارجی.

اگر در نظر گرفتن مراحل فوق الذکر بیانگر نتیجه غیر اقتصادی باشد ، می توان از جنس استنلس استیل رنگ آمیزی کرد.

سیستم های رنگی با استفاده از لاک و کت های بالای پلی اورتان در دسترس هستند و با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته اند ، اما مراقبت و درک لازم است.

نقاشی از فولاد ضد زنگ گامی است که فقط باید بعنوان آخرین گزینه از آن استفاده کرد زیرا غیرقابل برگشت است.

doorprofile | 12:00 AM | ۱۳۹۸ دوازدهم مرداد | ارسال نظر

 
 

انواع پروفیل برای ساخت درب و پنجره های دوجداره

آرشيو مطالب

ایمیل مدیر وبلاگ

صفحه نخست

doorprofile doorprofile

آذر 1398
آبان 1398
مرداد 1398
تیر 1398

 

  RSS 


جامعه مجازی موسیقی ایرانیان

Copyright © http://doorprofile.noteahang.com
All Rights Reseved.

ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان