پروفیل درب -بررسی سازه های فولادی

کاربرد پروفیل در ساخت درب های دو جداره


بررسی سازه های فولادی

با استفاده از 54000 تن فولاد ، مقدار زیادی برای آن زمان.

برای پیوستن به کالابریا و سیسیل می توان از پل تنگه مسینا نیز به صورت فولادی ساخته شد. این یکی از شرکتهای بزرگ ساختمانی این قرن خواهد بود. کمترین فرضیه شامل یک پل با یک دهانه واحد به مساحت 3،300 متر با سازه فولادی ، دو برج پشتیبانی 380 متر ارتفاع ، همچنین از جنس فولاد ، دو خط بزرگراه از سه خط هر یک و یک خط راه آهن دو مسیر است.
حدود 300000 تن فولاد مورد سازه های فولادی نیاز است ، از این تعداد 130-140،000 تیر و ورق و 165،000 طناب. این طولانی ترین پل منفرد جهان و یک و نیم برابر پل آکاشی کایکی در کوبه آوجی (ژاپن) است که امروز بزرگترین جهان است. هزینه تخمینی در سال 1978 بالغ بر 1200 میلیارد لیر بود. امروز احتمالاً باید حداقل سه برابر شود.
10 دلیل ساخت با استفاده از فولاد

وبلاگ
 15 ژوئن 2016 Gernando Di Curzio 0 نظر
چه دلیلی وجود دارد که در دو قرن اخیر بیشتر و بیشتر از فولاد در ساخت و ساز استفاده شده است؟ بیایید سعی کنیم با در نظر گرفتن 10 جنبه به این سوال پاسخ دهیم:

1. پایداری ، زیبایی ، آزادی در طراحی
فولاد از نظر شکل ، بافت و رنگ به معماران آزادی زیادی سازه های فولادی می  بخشد.

ترکیبی از قدرت ، دوام ، زیبایی ، دقت و انعطاف پذیری به معماران پارامترهای گسترده تری می دهد تا ایده های خلاقانه را امتحان کنند و راه حل های جدیدی را توسعه دهند.

امکان ساخت خلیج های استیل طولانی باعث ایجاد فضاهای باز بزرگ ، بدون ستون های میانی یا دیوارهای یاتاقان می شود. توانایی آن برای خم شدن در مسافت معین ، ایجاد منحنی های تقسیم شده یا ترکیب های فرم آزاد برای نما ، قوس ها یا گنبدها ، آن را از هم جدا می کند.

شرایط و مراحل تولید بسیار کنترل شده باعث می شود که بیشترین مشخصات را رعایت کنند ، بنابراین نتیجه نهایی ساخت فولاد قابل پیش بینی و تکرارپذیرتر است و خطر تغییرپذیری در محل را از بین می برد.


2. سرعت و کارآیی
سازه های فلزی را می توان به سرعت و کارآمد در تمام فصول جمع کرد.

این عناصر در خارج از محل نصب پیش ساخته هستند و حداقل کار در سایت دارند. با توجه به نوع کاهش یافته ، بسته به نوع پروژه ، می توان ساخت سازه فلزی را در عرض چند روز و نه چند هفته ، با کاهش در نتیجه زمان ساخت و ساز در سایت از 20٪ به 40٪.

در منازل جداگانه ، از مکانهای پرتلاش ، فولاد اغلب نقاط تماس کمتری با زمین ایجاد می کند سازه های فولادی و میزان خاکبرداری مورد نیاز را کاهش می دهد. علاوه بر این ، فولاد سازه دارای وزن سبک تر نسبت به سایر مواد مانند بتن بوده و پایه های ساده تر و کوچکتر را امکان پذیر می کند.

این کارکردها در حین اجرای آثار ، به یک کارآیی چشمگیر از منابع و مزایای اقتصادی از جمله سرعت برنامه ریزی و طراحی ، کاهش هزینه های مدیریت سایت ساخت و ساز و بازگشت سریع تر سرمایه گذاری ها تبدیل می شوند.

3. قابلیت انعطاف پذیری و قابلیت دسترسی
عملکرد یک ساختمان می تواند به شدت و به سرعت تغییر کند. مستاجر ممکن است تصمیم به ایجاد تغییراتی دهد که بارهای کف را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با توجه به نیازهای مختلف استفاده از فضا ، می توان دیوارها را تغییر داد تا فضاهای داخلی جدید ایجاد شود.

سازه های ساخته شده از فولاد می توانند این تغییرات را برآورده سازند. تیرهای فولادی غیر کامپوزیت می توانند از کامپوزیت با اسلب کف موجود ساخته شوند. برای استحکام بیشتر می توان صفحات پوششی را روی تیرها اعمال کرد. تیرهای پشتیبانی می توانند به راحتی با سازه های اضافی تقویت شوند و یا حتی برای پشتیبانی از بارهای اصلاح شده جابجا شوند. سازه های فلزی امکان دسترسی آسان و اصلاح سیستم های الکتریکی موجود ، کابل های شبکه رایانه ای و سیستم های ارتباطی را فراهم می آورد.

4. بیشتر مکان های باز ، ستون های کمتری
سازه های فلزی (یا بخش هایی) برای پوشش مسافت های طولانی روشی زیبا و مقرون به صرفه ارائه می دهند. به لطف خلیج های فولادی گسترده ، می توان فضاهای باز بزرگی را با چند ستون ایجاد کرد. بیشتر و بیشتر مشتریان به فضای بیش از 15 متر بین ستونها احتیاج دارند. در ساختمانهای یک طبقه ، استفاده از تیرهای گرم نورد امکان ساخت دهانه های بیش از 50 متر را فراهم می کند. خرپاها یا سازه های شبکیه می توانند آنها را تا 150 متر گسترش دهند. به حداقل رساندن تعداد ستون ها ، تقسیم و شخصی سازی فضاها آسان تر می شود. ساختمانهای ساخته شده از فولاد اغلب سازگارتر هستند و احتمال تغییر بیشتر در طول زمان ، طول عمر سازه را افزایش می دهد.

5- قابل قبول بودن تا نامحدود بودن
هنگامی که یک ساختمان فولادی تخریب شود ، می توان سازه های فولادی  از اجزای آن در مدار بازیافت صنعت فولاد استفاده مجدد یا القا کرد تا ذوب و مجدداً مورد استفاده قرار گیرد. می توان فولاد را تا بی نهایت بازیافت کرد

doorprofile | 12:00 AM | ۱۳۹۸ هفتم آذر | ارسال نظر

 
 

انواع پروفیل برای ساخت درب و پنجره های دوجداره

آرشيو مطالب

ایمیل مدیر وبلاگ

صفحه نخست

doorprofile doorprofile

آذر 1398
آبان 1398
مرداد 1398
تیر 1398

 

  RSS 


جامعه مجازی موسیقی ایرانیان

Copyright © http://doorprofile.noteahang.com
All Rights Reseved.

ایجاد وبلاگ جدید | گزارش تخلف | نمایش لیست وبلاگ هاجامعه مجازی موسیقی ایرانیان